יעקב אביב מפקח בנייה

יעקב אביב – כמה עולה מפקח בנייה?

יעקב אביב, מפקח בנייה, יסייע לכם להבין כמה עולה מפקח בנייה וכיצד קובעים את עלות שכר המפקח.

יעקב אביב: למה חובה להעסיק מפקח בנייה?

כבר שנים רבות שלא מבוצע פרויקט בנייה ללא מפקח בניה, למרות זאת חשוב להבין את השירותים שמפקח בנייה יספק לכם החל משלבי התכנון ותקציב עבור בניית וילה או בנייה של כל בית פרטי בישראל.
על אף שייתכנו מקרים בהם מפקח בנייה יידרש לשלבים מסוימים בפרויקט, לרוב עקב סיבוכים בפרויקט בנייה קיים, אך במרבית המקרים מפקח בנייה מומחה עם ניסיון רב מלווה את דיירי הבית הפרטי מבראשית הפרויקט ועד לשלבי טופס 4.
תפקידו של מפקח בנייה הוא להוריד את כל המשימות הנדרשות בבניית הבית מאנשים פרטיים שאינם מהענף ואינם בקיאים בכל הקשור לבנייה.

בין תחומי האחראיות שמפקח בנייה יוכל להציע: אומדני עלויות בנייה, מעקב אחר התכנון, בדיקת תוכניות, לוחות זמנים לפרויקט, הגדרת יעדים ועמידה בהם, כתבי כמויות נדרשים עבור חומרי בנייה שונים לתהליך העבודה ופיקוח על רכש, מציאת קבלנים ואנשי מקצוע ברמת מקצועיות גבוהה, הכנת חוזי עבודה מול הקבלנים, פיקוח על תכנון וניהול אתר הבנייה, פיקוח על העבודה הנעשית באתר הבנייה, שמירה על נוהלי בטיחות באתר הבנייה, קשר עם הרשות המקומית לדרישות שונות שעולות ממפקחי בנייה וגורמי אכיפה והתעסקות עם בירוקרטיה נדרשת עד לטופס 4 ואישור אכלוס.
מפקח בנייה, יעקב אביב, שם דגש גם על הקשר עם הדיירים הצפויים שהזמינו את שירותי מפקח הבנייה: "מכוון ולקוחות תלויים במפקח הבנייה להצלחת הפרויקט יש חשיבות גדולה על דו"חות פרויקט ושקיפות, כל מאפיינים העבודה אותם סגרתם עם מפקח הבנייה מבוצעים כאשר המפקח נמצא בקשר רציף עם לקוחותיו ומשקף עבורם את תהליך התקדמות הבנייה, בעיות שונות שעלו וצרכים שונים וצפי נדרש עד לסיום הבנייה ובגמר הבנייה עם לווי הלקוחות בטופס 4".

כמה עולה מפקח בנייה – מהם שיטות התמחור הנפוצות?

כדי להתחיל לנתח כמה צפוי לעלות מפקח בנייה, חשוב להבין את שיטות התמחור הנפוצות בענף פיקוח על בנייה:
עלות לפי פרויקט – סיכום עם מפקח הבנייה על סכום גלובלי בעבור כל פרויקט הבנייה מתחילתו ועד סופו, בשיטה זו מסכמים את כל מאפייני הפרויקט עם דגש על שלבי ההתחלה ושלבי סיום עד לאישור אכלוס.
בשיטת תמחור זו ניתן למצוא מפקחי בנייה המסכמים זמני יעד צפויים וסכום נוסף על הארכת הפרויקט, שיטת התמחור פיקס פרייס עבור כל הפרויקט ללא תוספת על הארכות היא העדיפה.
תשלום חודשי – תשלום מוסכם עבור כל חודש עבודה עם תחום הזמנים הצפוי לעבודה, בחלק מההסכמים הלקוחות ידרשו לשלם מראש עבור הסכום היחסי לפי חודש.
לעיתים שיטה זו תהיה זולה יותר מעלות לפי פרויקט אך כל חריגה בזמנים תצריך אתכם להמשיך לשלם באופן חודשי ובהתאם להסכם.
תשלום שנתי – רלוונטי לבנייה ציבורית רבת שנים בה מסכמים על תשלום פר שנה.

עלויות מפקח בנייה

העלות מחושבת לפי מאפייני העבודה הנדרשים ממפקח הבנייה, מיקום הפרויקט, ניסיון המפקח ומורכבות הפרויקט כאשר עלות פר פרויקט תעלה לכם כ- 45,000 ₪ – 125,000 ₪ ותכנס כהוצאה נוספת בפרויקט, תשלום חודשי כ- 4,500 ₪ – 21,000 ₪.
חשוב לזכור שהמחירים גמישים בהתאם למאפיינים ועשויים להשתנות לפי כל פרויקט.
יעקב אביב עם המלצות טרם סגירת מפקח בנייה: "סכמו את כל התנאים ותחומי האחראיות בחוזה מסודר, התעסקות עם בירוקרטיה כמו טופס 4 תייקר עת העבודה, אין לקבל עמלות מקבלנים ולעיתים פגישת ייעוץ מקדימה היא בתוספת תשלום אך הדבר שונה אצל כל מפקח".

כמה עולה מפקח בנייה? יעקב אביב מסביר בפודקאסט

כמה עולה מפקח בנייה? מה מחיר פיקוח בניה? יעקב אביב מפקח הבנייה ומנהל הפרויקטים הבכיר של איזור הדרום עם ההסבר המקיף על עלויות מפקח בניה פרטי!

לחזור למשהו ספציפי?

יצירת קשר

רוצים גם לבנות את בית החלומות שלכם?

אז הגיע הזמן שנדבר!  השאירו פרטים בטופס ונשוחח בקרוב